Aeroklub Orląt

strona dęblińskiego aeroklubu

O sekcji

logo

logo Jarosław Mięsiak
Nasz najmłodszy zawodnik. Drugi wicemistrz Świata(2012) i Europy(2013) juniorów w konkurencji modeli akrobacyjnych na uwięzi. Wielokrotnie zdobywał tytuł  Mistrza Polski  juniorów. Obecnie  jest członkiem kadry polski seniorów. Trenuje pod czujnym okiem ojca i systematycznie zwiększa swój potencjał.
logo Adam Wetoszka
Dęblin. Zainteresowania lotnictwem i modelarstwem lotniczym kontynuowane od najmłodszych lat ze szczególnym uwzględnieniem modeli latajacych. Aktualnie pracuje nad modelem Hawker Tempest Mk V.
logo Leszek Biały
Warszawa. Zainteresowanie modelarstwem wypływają od lat szkolnych, a przekładają się na zbudowanie bardzo wielu modeli latających. Aktualnie pracuje nad makietą polskiego przedwojennego samolotu akrobacyjnego RWD-10 w skali 1:3.
logo Wojciech Mięsiak
Z modelarstwa ceni zdecydowanie modele akrobacyjne na uwięzi. Wraz z synem Jarkiem uczestniczą w zawodach rangi Pucharu Świata, Pucharu Polski i Mistrzostwach Polski F2B.
logo Grzegorz Biela
Buduje modele samolotów od dzieciństwa. W latach dziewięćdziesiątych buduje pierwsze makiety gigantów samolotów RWD 9  i RWD 5 bis. Obecnie lata w zawodach modelem samolotu Jabiru J160 w skali 1: 2,5. Zdobywca dwukrotnie tytułu Mistrza Polski i czterokrotny zdobywca Pucharu Polski. Wielokrotny zdobywca drugich i trzecich miejsc w zawodach międzynarodowych Klasy Europa Start Cup , w Niemczech ,Belgi, Austrii i Czechach.